Türkiye de dâhil olmak üzere birçok Avrupa ülkesi karton torba kullanımını yaygınlaştırmak konusunda kararlı. Bilinçli kullanıldığı takdirde hayatımızın her alanında kâğıttan üretilen ürünlerin naylon ürünlerden daha sağlıklı olduğu da bilinen bir gerçek.

Plastik bir torbanın doğa ile karışması ve zararlı etkilerinden arınması yüzlerce yıl sürerken zaten doğanın kendisinden gelen kâğıt ürünlerin doğa ile karışması çok daha kısa sürüyor. Bu sebeple de birçok ülkede kâğıt kullanımını yaygınlaştırma ve plastik kullanımını en aza indirmeye dayalı bir politika söz konusu. Bu sebeple artık kurumsal markalar da daha çok kâğıttan üretilen torba ve kutulara yönelmiş durumda. Hem yardımcı ürünlerin daha sağlıklı olması hem de eskisinden daha şık görünmesi sağlanıyor.

Karton torba kullanımı ile birlikte daha doğa dostu bir yaşama geçiş yaptık

Plastik torbalar olmadan önceki hayatına dönen insanlar da her geçen gün karton torba kullanımının önemini anlamaya başlıyor. Kartondan üretilen poşet, çanta gibi ürünler sayesinde hem keyifli ve şık bir alışveriş gerçekleştirilebiliyor hem de doğanın geleceği güvence altına alınıyor. İlerleyen yıllarda en azından alışveriş alanında taşıma için plastik ürün kullanılmasının tamamen yasaklanması bekleniyor. Bu durumun da doğa için önemli geri dönüşler sağlayacağı tahmin ediliyor.

Özel Tasarım Kutu bünyesinde bulunan tüm ürünler hakkında buradan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Türkiye’de de uzunca bir süredir alışveriş esnasında kullanılan plastik torbalar ücretli hale getirildi. Böylelikle onların yerini de karton torba aldı. Kısa bir süre içerisinde de plastik torbalar tamamen hayatımızdan çıkacak. Tıpkı önceden olduğu gibi kese kâğıtları, karton çanta ve torbalarla alışveriş yapmaya başlayacağız.

Hemen hemen her sektörde karton torba ve türevi ürünler yaygınlaşmaya başladı

Bu sebeple de kartondan üretilen taşıma ürünleri de çeşitlenmeye başladı. Kurumsal markalar özellikle de perakendecilik sektörünün önde gelen isimleri için karton torba tasarımları önemli bir hale geldi. Karton torbalar sayesinde kurumsal kimliklerini doğa dostu bir şekilde yansıtabilme imkânı yakalıyorlar. Hem de potansiyel müşterilerine daha etkili bir şekilde ulaşabilme imkânı buluyorlar. Aslında bu durum sadece perakendecilik sektörü markaları için değil hemen hemen her sektör için geçerli.

Karton torba kullanımındaki tüketici hassasiyeti üreticilere de sirayet etmeye başladı

Doğa dostu ürünlerin kullanımının artmasıyla birlikte bu alandaki bilinç ve farkındalık da artmaya başlıyor. Böylelikle bu alandaki üretimlere de eskisinden daha çok ihtiyaç duyuyor. Bir marka kurumsal kimliğini oluşturma aşamasında doğa ile uyumlu ürünler kullanmayı tercih ederek bu alanda hassasiyeti olan potansiyel müşteri kitlesini çok kolay bir şekilde yakalayabiliyor. Ayrıca her geçen gün bu alandaki bilincin artmasıyla birlikte daha çok tüketici doğa dostu ürünlere yönelmeye başlıyor. Tüm bu gelişmelerle birlikte tüketicilerde meydana gelen farkındalık durumu tüketicilere de sirayet etmeye başlıyor.

Doğa dostu bir gelecek için karton ürünlerin bilinçli kullanımı yaygınlaşmalı

Özel Tasarım Kutu bünyesinde bulunan özel tasarım karton torba çeşitleri ve modelleri sayesinde sizler de kurumsal kimliğinizi doğa dostu ürünler ile oluşturabilirsiniz. Firmamız bünyesinde her türlü karton malzemeden yardımcı taşıma ürünü üretilebilmekte ve tüketiciler ile buluşturulmaktadır. Kese kâğıtları, Doypack kese kâğıtları, karton saklama kutuları, karton poşetler, karton taşıma çantaları gibi çok geniş bir yelpazede hizmet veren firmamız bünyesinde markanızın ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda ürünler tasarlanabilmektedir. Firmamız bünyesinde bulunan profesyonel matbaa ve profesyonel yaratıcı grafik tasarım ekibi sayesinde sizler de hayalinizdeki kurumsal kimliği oluşturabilirsiniz.

Bunun için bize telefonla ya da mail yoluyla ulaşabilirsiniz. Siz hayal edin gerisini bize bırakın. Doğa dostu bir gelecek için karton ürünlerin kullanımının bilinçli bir şekilde yaygınlaşmasını diliyoruz.