Kozmetik ürün kutusu en az kozmetik ürünlerin kendisi kadar dikkat çekmektedir. Kozmetik ürünler geçmiş çağlardan günümüze kadar hem kadın hem de erkek hepimizin kişisel bakım için temel gereksinimleri arasında yer almaktadır.

Sabun, şampuan, diş macunu, duş jeli gibi rutin günlük kişisel bakım için gerekli olan kozmetik ürünler kadar parfüm, krem, temizleyici gibi tamamlayıcı birçok kozmetik ürün de mevcuttur. 

Kozmetik ürün kutuları kişisel bakım ürünlerinin satışında önemli rol oynuyor 

Bunların hemen hemen hepsi farklı renk, desen ve tasarımlarla karton kutular içerisinde sergilenmektedir. Bu şekilde satışa sunulan ürünlerin satışları artmaktadır. Potansiyel müşteriler öncelikli olarak ürünün kendisinden önce kutusuyla karşılaşırlar.

Bir müşterinin özellikle de piyasaya yeni sürülen bir kozmetik ürünü satın alma davranışı sergilemesini sağlamanın en temel yollarından bir tanesi kutularının ve dış tasarımlarının dikkat çekici olmasıdır. 

Kozmetik ürün kutuları sayesinde potansiyel müşterilerinize ulaşmanız daha kolay

Eğer ki piyasaya yeni bir kozmetik ürün sürülecekse öncelikli olarak kozmetik ürün kutusu tasarımları detaylı bir şekilde incelenir. Yeni geliştirilen kozmetik ürünün nasıl bir karton kutu tasarımı içerisinde sunulması gerektiğiyle ilgili kafa yorulur.

Geliştirilen ürünlerin kutuları ile bir bütünlük oluşturması beklenmektedir. Bu noktada doğru bir seçim yapmak ürünün kısa sürede birçok müşteri tarafından keşfedilmesini ve marka isminin birçok yerde dilden dile dolaşmasını sağlar.

Kozmetik ürün kutusu geliştirilen kişisel bakım ürünlerinin marka ismi, logosu, sloganı hakkında bilgi verir. Sadece bununla da kalmaz aynı zamanda ürünün içeriği ve vaat ettiği özellikler hakkında da bilgi verir. Örneğin bir rimel ya da parfüm kutusu hayal edin. Bu ürünler özel tasarım karton kutular içerisinde satılırlar. 

Kozmetik ürün kutuları sayesinde ürünlerin içeriği hakkında bilgi sahibi olunur

Bir rimelin kutusunun üzerinde yer alan bilgiler sayesinde onun potansiyel müşterisine nasıl bir kullanım deneyimi vaat ettiği hakkında bilgi sahibi olunabilir. Bir parfüm tester ürünü olmasa dahi karton kutusu üzerindeki bilgiler sayesinde kokusu hakkında potansiyel müşterilerine bilgi verebilir. 

Kozmetik ürün kutuları Hem markanın hem de piyasaya sürülen ürünlerin kısa sürede tanınmasını sağlar 

Hem markanızın reklamını yapan hem de ürünlerinizin daha etkili bir şekilde tanıtılmasını sağlayan kozmetik ürün kutusu modelleri sayesinde kısa sürede potansiyel müşterilerinize ulaşmanız mümkündür. 

Hammaddesi dayanıklı kartondan oluşan kozmetik ürün kutuları birbirinden farklı tasarımlarla geliştirilebilmektedir. Belirli bir marka için üretilen standart karton kutular olduğu gibi butikler için ya da özel seri ürünler için de karton kutu tasarımları hayata gecirilebilmektedir. Burada esas olan müşterilerimizin hayal gücü, istek ve beklentileridir. 

Kozmetik ürün kutusu tasarımları profesyonel grafik sanatçıları tarafından çizilmektedir

Karton kutu tasarımları hayata kazandırılırken öncelikli olarak profesyonel grafik sanatçıları tarafından taslaklar oluşturulur. Daha sonrasında bu taslaklar üzerinden müşterilerle iletişime geçerek marka ve ürünle en örtüşen karton kutu tasarımı belirlenir.

 Üzerinde rotuşlar ve beklentiler dahilinde çeşitli düzenlemeler yapıldıktan sonra karton malzemenin türü ve niteliği seçilir. Son aşamaya gelindiğinde ise iş matbaa ustalarına devredilir. Bu aşamada matbaa ustaları ürünün kesim ve katlama aşamaları da dahil olmak üzere hayata kazandırılmasını ssağlar. 

Karton kutu üzerinde gerçekleştirilen çeşitli baskı, renklendirme ve yazı yazma işlemleri de yine bu aşamada tamamlanır. Daha sonrasında müşteriye teslim edilir.

Hayallerinizdeki kozmetik ürün kutusu tasarımlarına bizimle birlikte sahip olabilirsiniz

Her boy, çeşit, renk ve desende tamamen müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun bir şekilde kozmetik ürün kutusu üretiyoruz. 

Sizler de potansiyel müşterilerinize ürünlerinizi en etkili biçimde tanıtmak ve kozmetik sektöründe fark yaratmak istiyorsanız firmamız bünyesindeki profesyonel tasarım ekibimizle ihtiyaçlarınıza en uygun karton kutu modellerine sahip olabilirsiniz.