Sağladığı avantajlar ve kolaylıklar ile günlük hayatımızın her alanında kendine yer edinen karton kutu modelleri kullanım alanlarını genişletmeye devam ediyor. Genellikle plastik, ince teneke ya da ince tahta gibi yapıldığını bildiğimiz kutuların en yaygın üretim materyali ise karton ve mukavva benzeri gibi hammaddesi kağıt olan dayanıklı ürünlerdir.

Genellikle düz bir tabanı, kendine bağlı ya da bağımsız bir şekilde tasarlanan kapağı bulunan; küp ya da dikdörtgenler prizması şeklinde üretebilen taşıma ve saklama alanlarında yaygın olarak kullanılan ürünlere kutu denir.https://www.embamatbaa.com/kutu-ve-ambalaj

Karton kutu modelleri artık geleneksel kullanım alanlarının çok ötesinde

Bazen farkına varmasak da aslında hayatımızın birçok alanında çok önemli görevler üstlenen ve özellikle de taşıma ve saklama alanlarında yardımımıza koşan kutular doğa dostu ürünlerdir. Sırf bu özelliğinden dolayı bile diğer materyallerden üretilen kutulara göre daha sık tercih edilmektedir.

Gıda sektöründen, kozmetik sektörüne, ilaç sanayiden, kargoculuk ve taşıma işlemlerine kadar hayatımızın her alanında büyük kolaylıklar sağlayan karton kutu modelleri geleneksel kullanım alanlarının yanı sıra artık dekoratif amaçlarla da sıklıkla kullanılmaktadır.

Özellikle de dekoratif amaçlarla kullanımlarına ev, ofis, bahçe ve balkon gibi alanlarda çok sık rastlamamız mümkündür. Bazen takılarımızı ve değerli eşyalarımızı sakladığımız kutular bazen de gıdalarımızın nem ve rutubetten etkilenmeden uzun süre sağlıklı ve taze bir şekilde muhafaza edilmesini sağlar.

Karton kutu tasarımları reklam ve tanıtım alanlarında çok önemli bir yere sahip

Kullanım alanları saymakla bitmeyen kutuların en yaygın kullanım alanlarından bir tanesi de kargo ve taşımacılık sektörüdür. Ancak bugünkü yazımızda sizlere karton kutu kullanım alanları arasında çok fazla yer alsa da pek bilinmeyen başka bir alandan bahsedeceğiz. Karton kutular pek çok sektörde çok yoğun olarak kullanılır. Bunlardan bir tanesi marka reklamlarıdır. Evet, yanlış duymadınız.

Karton takı kutu ve mücevher kutusu
https://ozeltasarimkutu.com/urun/karton-taki-kutu/İstediğiniz tasarım ve renkte baskılı kutu imalatı yapabiliriz.

Markaların prestijini artırmak, bilinirliğini ve görünürlüğünü sağlamak amacıyla çok sık kullanılan yöntemlerden bir tanesi de kutu tasarımlarıdır. Kişiye özel kutu tasarımı ile birlikte birçok işletme, marka ve üretim yeri markasının daha fazla insana ulaşmasını ve saygınlığını artmasını sağlar. Tüm bu olumlu geri dönüşlere ek olarak da markaların hizmet verdiği alanlarda satışlarının da artmış olduğu görülür.

Karton kutu tasarımları markanızın logosu ve sloganı her yerde görünür hale gelebilir

Çok farklı amaçlarla hayatımızın her alanında kullanabildiğimiz logolu karton kutu üretimleri bir markanın hemen hemen her alana rahatlıkla girebilmesini sağlar. Örneğin bir organik sabun üreticisi olduğunuzu düşünün. Bir butik açtınız ve siparişlerinizi müşterilerinize özensiz ve logonuzun basılı olmadığı poşet ya da başka taşıma imkânları ile ulaştırıyorsunuz. Bu durumda firmanızın kurumsal kimliği oluşmadığı ve müşterilerinizin çoğalmasını sağlayacak kurumsal markanızın bilinirliğini artırmaya yönelik bir kampanya yürütmediğiniz için büyük olasılıkla satışlarınız olduğu yerde sayacaktır. Bunun nedeni ise renkli karton kutu tasarımlarının ilgi çekiciliği ve üzerinde logonuzu bulundurma avantajından faydalanmamış olmanızdır.

Logolu tasarım karton kutular ile işletmenizi büyütün

Bir de diğer türlü bakalım. Firmanızın sipariş aldığı ürünleri sizin ihtiyaç ve beklentilerinize uygun olarak tasarlanmış olan logolu mukavva kutu içerisinde müşterilerinize ulaştırıyorsunuz. Dayanıklılığı, doğa dostu özelliği ve etkin saklama, taşıma olanağı sağladığı için markanızın logosu adeta elden ele dolaşabiliyor. Üstelik markanızın logosu bu şekilde birçok ortamda görünür hale geliyor.

Tüketicilerin satış alma motivasyonunun daha önceden gördükleri ve aşina oldukları markalarda daha yüksek olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu bilgi ışığında da ürünlerinin satışını ve pazarlamasını markasının logosu basılı karton kutular ile gerçekleştirenler kısa sürede tanınır ve yüksek satış yapabilir hale geliyor. Hem etkili bir halkla ilişkiler ve reklam kampanyası yürütmüş oluyorsunuz hem de fazla bir tanıtım maliyeti ödemek durumunda kalmıyorsunuz.

Karton kutu tasarımları maliyeti düşük ve uzun vadede fayda sağlayan tamamlayıcı ürünler

Her ne kadar birçok büyük marka bu maliyeti düşük ancak etki alanı çok büyük olan reklam kampanyasını sıklıkla kullansa da birçok butik üretici bu avantajlardan faydalanmayı erteliyor. Bir diğer deyişle kısa vadede fayda sağlamayacağını düşünüyor. İşletmeniz ister kurumsal büyük bir yer olsun isterseniz sektörünüzde eski olsun ya da yepyeni bir firma olun, farketmez. Her işletmenin kurumsal kimliğini ve logosunu tanıtacak, etki alanını artıracak bu tip çalışmalara öncelikli olarak ihtiyacı vardır.

Özel Tasarım Kutu firmamız bünyesinde ürettiğimiz birçok ürün sayesinde sizler de markanızın etki alanını kısa sürede artırabilir ve üretim yaptığınız sektörde saygınlık kazanabilirsiniz. Sizler için ürettiğimiz karton kutu tasarımları, ürün ambalaj setleri, Kraft karton çanta ve poşet modelleri, dekoratif saklama kutuları, kargo ve taşımacılık sektörü için karton kutu büyük modelleri ve daha birçok alternatif tasarım ürünü sipariş verebilirsiniz.

Markanızı yansıtan karton kutu modelleri kurumsal kimliğinizi oluşturun

Yerel olsun ulusal olsun; kurumsal olsun butik olsun her türlü ölçekteki işletme için her geçen gün bir parça daha önem arz etmeye devam eden kurumsal kimlik çalışmalarını sizler de vakit kaybetmeden tamamlayın. Kurumsal kimlik çalışmalarınızın en önemli adımlarından bir tanesi olan kutu tasarımları da kısa sürede markanızın saygınlığının artmasını sağlayacaktır.

Markanızın logosunun ve sloganını basılı olduğu çeşitli tasarım ürünleri ile hem yere girebilme hem de çok sık görünür olma avantajı yakalamanız çok ama çok kolay. İstanbul karton kutu alanında sipariş adresiniz olan Özel Kutu Tasarım firmamız bünyesinde yer alan hizmetler hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve ihtiyaçlarınıza en uygun biçimde tasarlanan model ve setlerimizden sipariş verebilirsiniz.

İşletmelere ve kişilere özel tasarım karton kutular

Hazır tasarlanmış şablonlardan faydalanabileceğiniz gibi tamamen ihtiyaçlarınıza uygun olarak sizinle ortak bir şekilde tasarlanan logolu ve sloganlı; farklı renk ve desenlerdeki tasarım modellerinden de faydalanabilirsiniz. Sektörünüzde söz sahibi olmak, satışlarınızda olumlu yönde bir hareketlilik meydana getirmek ve kısa sürede saygınlığınızı bir üst noktaya taşımak istiyorsanız önceliğiniz tamamlayıcı ürünler yardımıyla kurumsal kimlik çalışmalarınızı tamamlamak olacaktır.

Hem kurumsal bir görünüm oluşturmak hem de kısa sürede markanızın logo ve sloganının dilden dile dolaşmasını sağlamak için bu alanda önemli bir kampanya yürütmeniz şarttır.

Potansiyel müşteriler öncelikli olarak kutu ve ambalaj tasarımlarıyla karşılaşır

Sektörünüze ve satışını gerçekleştirmeyi hedeflediğiniz ürünlerin içeriklerine uygun olarak özel karton kutu tasarımları kullanmanız büyük önem taşımaktadır. Potansiyel müşteriler bir ürünü satın alma davranışı göstermeden önce ürünün ambalajı ve kutu tasarımı ile karşı karşıya kalırlar.

Potansiyel müşteriler kutunun içerikle uygun olmasına, markanın ve sloganın yaratıcı ve tamamlayıcı olmasına dikkat ederler. Potansiyel müşterilerinizin dikkat edeceği bir diğer nokta ise ürünlerin doğa dostu olup olmadığıdır. Bu tip birçok farklı parametreyi bir araya getirdiğiniz zaman aslında ürünün kendisinden önce potansiyel müşterilerin karton kutu ve ambalaj tasarımlarıyla baş başa kaldığını görürsünüz.

Tasarım karton kutu modelleri her sektörde yardımcınız

Özellikle de parfüm, ruj, rimel, krem ve çeşitli cilt bakım ürünlerinde karton kutu tasarımları büyük önem taşımaktadır. Potansiyel müşteriler kozmetik alışverişi yapmadan önce yine ürünlerin öncelikli olarak kutuları ve ambalaj tasarımları ile karşı karşıya kalırlar. Müşteriler ürünün sağladığı avantajları, içerisinde kullanılan avantajları ve kısacası kullanıcısına nasıl bir yarar sağlayacağını, neler vaat ettiğini kutuların üzerindeki yazılardan öğrenirler.

Tasarım kutu modelleri ile markanızı bir adım öteye taşımak elinizde

Tasarım kutuların renk ve modelleri, üzerinde kullanılan desenler de bu nedenle yine büyük önem taşır. Potansiyel müşterilerin dikkatini çekmeyen ve ürünle içeriğin örtüşmediği tasarımlar ne yazık ki satın alma motivasyonunu düşürür.

Potansiyel müşterileri satın alma davranışına yönelten bir diğer unsur ise markanın bilinirliği ya da en azından kullanıcı adayının marka ile ilgili bir göz ve kulak aşinalığı olmasıdır.

Yapılan birçok bilimsel araştırma sonucunda edinilen istatiksel verilere göre potansiyel müşteri adayları bir ürüne karşı kulak ya da göz aşinalığı varsa daha kısa sürede satın alma sergilemektedir. Bu örnekle birlikte kutu tasarımlarının kurumsal kimlik üzerindeki etkisi daha net bir şekilde gözlemlenebilmektedir.

Kurumsal kimliğin tamamlayıcısı bu ürünler hakkında bilgi almak ve karton kutu fiyatları listesine ulaşmak için bize mail yoluyla ulaşabilir, sitemiz bünyesinde yer alan ürün kataloglarını inceleyebilirsiniz.