Hayatımızın hemen hemen her alanına giren ambalajlar; (doypack, baskılı kese kağıdı, baskılı pelur kağıt) özellikle de gıda sektörünün en büyük kurtarıcıları arasında yer alıyor. Baskılı kese kağıtları başta olmak üzere; kâğıt ve kartondan ambalaj ve paketleme ürünleri çeşitli toz ve taneli gıdaların saklanması konusunda en önemli yardımcı araçlardır.

Günümüzde kâğıt ve karton ürünlerinin kullanım alanları genişlemektedir. Hem sağlıklı hem de dayanıklı olmaları bakımından bu tipteki ürünlere olan talep gitgide artış göstermektedir.

Türkiye de Avrupa gibi plastik ürünlerin kullanımının kısıtlanması ve ilerleyen zamanlarda daha da azaltılması konusunda çeşitli çalışmalar ve projeler yürütüyor. Hem doğanın tahrip olmasını engellemek hem de insan sağlığını tehlikeye atmamak için plastik ürünlerin kullanımı azaldıkça kâğıt ürünlerin kullanımı da artmaya başladı. Buna bağlı olarak paketleme kâğıtları da adeta altın çağını yaşıyor diyebiliriz.

Çok farklı alanlarda kullanılan çeşitli paketleme kâğıtları sayesinde özellikle de toz ve taneli şekilde satılan gıdalar nem ve rutubetten etkilenmeden sağlıklı bir şekilde muhafaza edilebiliyor.

Kâğıt çeşitleri arasında paketlemede en çok tercih edilenlerin başında gelen baskılı kese kağıdı, birçok gıda ürününün en iyi şekilde korunmasını ve taşımasını saklar. Nem, rutubet gibi birçok dış etkenden korumak için kullandığımız bu tip yardımcı malzemeler sayesinde yiyeceklerimiz hem daha uzun ömürlü hem de daha sağlıklı oluyor.

Kese kâğıtları neden daha sağlıklıdır?

Kese kâğıdı, hammaddesi kâğıt olarak kullanılan torba ve taşıma aparatlarına verilen isimdir. Bu tip ürünler doğada kısa sürede çözünür. Bu nedenle birçok ürüne göre daha sağlıklıdır. Kâğıt ürünler arasında gıda sektöründe kullanımı en yaygın olan bu tip torbalar hem taşıma hem de saklama alanlarında kullanılan son derece işlevsel ürünlerdir. Çok fazla zamana ihtiyaç duymadan toprağa karışarak doğayla uyum içinde çözülebilirler.

Baskılı Kese kağıdı benzeri birçok ürüne göre daha geniş bir kullanım alanı sunmasının yanı sıra daha sağlıklı olarak da bilinir. Peki, neden bu tip ürünler daha sağlıklıdır? Herkesin bildiği gibi plastik poşetler doğada çok uzun yıllar olduğu gibi kalabilir. Plastik poşet ve türevi tüm ürünler doğada kolay kolay çözünmeyen ve doğanın yapısına zarar veren ürünlerdir.

Ancak buna karşın kâğıtlar ve kâğıt malzemeden üretilen ürünler doğada kısa sürede çözünebilen. Ayrıca hava geçirmeyen yapısıyla daha uzun süre yiyeceklerin sağlıklı ve taze bir şekilde muhafaza edilmesini sağlarlar. Plastik torbalara göre daha kolay şekil alabilen yapıları nedeniyle kâğıt torbalar kullanım ve taşıma kolaylığı da sağlamaktadır.

Kâğıt torbalar yeniden gün yüzüne çıktı

Özellikle de 90’lı yıllarda çekilmiş Amerikan filmlerinde sıklıkla karşımıza çıkan kese torbalar artık bizim de hayatımıza girmeye başladı. Bundan iki yıl önce doğa dostu ürünlere yönlendirmek ve plastik kullanımını minimum seviyeye düşürmek için Türkiye’de de tıpkı diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi market ve mağaza gibi yerlerde plastik poşetlerin parayla atılması kararı aldı. Plastik poşetlerin alış veriş yerlerinde ücrete tabi olmasının ardından Türk halkı da eski usul file torba ve bununla birlikte kâğıt torbalara yöneldi.

İlerleyen yıllarda Türkiye’de de halkın birçok Avrupa ve dünya ülkesinde olduğu gibi kese kâğıdı kullanımı ve kese kâğıdı yapımı konularını daha sık gündemine alacağı açıkça görülüyor. Üstelik sunduğu zengin seçenekler ile de eski sıkıcı görüntüsünden çok uzakta olan kese kâğıtları, desenli kese kâğıdı ve baskılı kese kağıdı çeşitleriyle de adeta göz dolduruyor. Firmaların ve butiklerin beklenti ve arzularına uygun olarak geliştiren kâğıt tasarımlar, kutular, poşetler ve çantalar markanızın bilinirliği ve saygınlığı konusunda da önemli ölçüde katkı sağlıyor.

Firmamız bünyesinde de nostaljik ve modern çizgilerin bir arada harmanlandığı kağıt taşıma ve saklama ürünlerini bulabilmeniz mümkün. Özel tasarım ürünlerden faydalanabilir, sevdiklerinizin ve kendinizin sağlığı için kâğıt ürünler seçebilirsiniz. Üstelik doğa dostu ürünler tercih ederek işletmenize önemli bir katma değer sağlayabilirsiniz.

Doypack ambalaj ve paketleme kâğıtları nedir? Nerelerde kullanılır?

Mutfaklarımız başta olmak üzere evlerimizin ve hayatımızın hemen hemen her alanında kendine yer edinen doypack paketler ve ambalaj ürünlerinden de bahsetmeden olmaz. Öncelikle bu tip ürünlerin nasıl özelliklere sahip olduklarından bahsedelim.

Tıpkı kese kâğıtlarında olduğu gibi toz ve taneli gıda ürünlerinin taşınması ve muhafazasında sıkça kullanılan bu tip ürünler de özellikle yine mutfak alanında ve gıda sektöründe karşımıza çıkıyor.

Kolay dağılan ve parçalı halde satılan gıda ürünlerinin satışında ve dağıtımında çok önemli bir yere sahip olan doypack torbalar dik durabilecek şekilde dizayn edilmiş, mühürlü ve vakumlu kâğıt ve bazılarında bir miktar plastik ya da jelatin kullanılarak geliştirilen paketlerdir. Kahve başta olmak üzere baharat, kurutulmuş bitki ve çiçek gibi malzemelerinde muhafazası ve satışında çok önemli bir yere sahiptir.

Üzerlerinde yapılan çeşitli baskı, desen ve en önemlisi logo çalışmalarıyla reklam ve tanıtım alanlarında da önemli bir malzemedir. Markanızın kısa sürede bilinirlik ve saygınlığının artması konusunda çok önemli bir yardımcı etken olan bu tip ambalaj ürünleri sayesinde logonuz ve marka isminiz hayatın her alanında kolaylıklar yer alabilir.

Doypack paket ve ambalajların sağladığı avantajlar nelerdir?

Tamamen kâğıt ya da kâğıt ve jelatin malzemesinin bir arada kullanılması ile geliştirilen kilitli ve vakumlu paketlerin türevi ürünlere oranla birçok farklı avantajı bulunmaktadır. Hayatımızı kolaylaştırmak konusunda çok büyük bir öneme sahip olan doypack ambalajlar.

Öncelikli olarak dağılması kolay olan taneli ve toz gıdaların serin ve kuru kalmasını sağlar. Bu tip ürünler saklanması zor ürünlerin bir arada ve toz ve rutubetten uzak bir şekilde taze olarak uzun süre saklanmalarını sağlarlar.

Kese kâğıtlarından farklı olarak kilitli ve vakumlu olmaları ürünlerin bozulma ihtimallerini neredeyse sıfıra indirir. Kilitli yapıları sayesinde adeta bir kavanoz rahatlığında kullanılabilirler. Fazla yer kaplamazlar. Hemen hemen her yere kolaylıkla ayak uydurabilirler.

Üstelik son günlerde geliştirilen ve sürekli yenilenmekte olan baskı teknolojileri sayesinde markanız için çok iyi birer tanıtım aracı da olabilirler. Firmamız bünyesinde de yer alan farklı renk, desen ve özel tasarımlardaki doypack paketleri inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Doğa dostu ve dayanıklı yapıları, kolay ve işlevsel kullanım alanları, şık ve estetik tasarımları ile hayatımızın her alanında kolaylıkla kullanılabilen ürünler olmalarıyla ülkemizde de yaygınlaşan bu tip paketleri sizler de deneyimleyebilirsiniz.

Pelur kâğıt nedir? Kullanım alanları ve avantajları nelerdir?

Pelür kâğıt eskiden daktilo yazılarının kopyalanması için kullanılan, farklı renk ve desenlerde tasarlanabilen, üzerine baskı yapılabilen ince ve çok amaçlı kâğıt çeşitleridir. Günümüzde ise eskisinden daha çok görevde kullanılmaktadır.

Özellikle de kıyafet saklama kutuları ve markaların çeşitli karton kutuları içerisinde bulunan pelur kâğıtlar hem ürünlerin aşınmasını önleme görevi görür. Hem de bu tip ürünlerin hediye olarak sunulduğunda çok daha şık görünmesini sağlar.

Dekoratif kutular içerisinde yer alan çeşitli renk ve desenlerdeki baskılı pelur kâğıt modelleri ürünleri daha kolay saklanmasını ve çok daha şık görünmesini sağlamaktadır.

Özel günlerde sıkça tercih edilen bu tip kâğıtlar sadece koruma ve estetik alanında da kullanılmıyor. Aynı zamanda bir markanın tanıtımının yapılması açısından da son derece önemli ürünlerdir.

Logolu pelür kâğıt tasarımları ürünlerinizin tanıtımı için önemli fayda sağlar. Bu tip kâğıtlar şık ve kaygan yapıları nedeniyle özellikle de kıyafetler arasında uzunca süre saklanır ve birçok farklı tasarım alanında da kullanılabilir.

Her yere girebilen ve girdikleri her yere de şık getiren baskılı pelur kâğıdı fiyatları konusunda firmamızdan bilgi alabilirsiniz. Markanızın ürünlerinin reklamının daha geniş kitlelere yayılmasını sağlamak için sizler de pelur kâğıtların renkli ve parlak dünyasından faydalanabilirsiniz.

Hemen hemen her alanda rahatlıkla kullanılabilen bu tip ürünler için firmamızın tasarımlarını inceleyebilirsiniz.