Yaşamımızın her alanında geniş bir kullanım alanı bulan karton kutular sabun kutusu formatlarıyla da sık sık karşımıza çıkmaya başladı. Hem sağlık hem de kozmetik amacıyla kullanılan çeşitli türdeki sabun çeşitleri de karton kutular içindeki yerini aldı.

Hayatımızı kolaylaştıran ve birçok ürünü daha kullanışlı hale getiren karton kutularının kullanım alanları her geçen gün katlanarak artıyor. Kozmetikten ilaç sanayiye, taşımacılıktan sağlık sektörüne kadar birçok alanda sık sık kullandığımız karton kutuların kullanım alanları genişledikçe hayatımızdaki önemi de artıyor.

Kozmetik sektörünün vazgeçilmezi sabunlar kutularıyla dikkat çekiyor

Kozmetik sektörünün en eski ve en vazgeçilmez ürünlerinden bir tanesi olan sabunlar da renkli, desenli ve özel tasarım kutular içerisinde sergilenmeye başladı. Her zamanki kullanım alanlarından farklı formlarda da karşımıza çıkabilen sabunlar farklı tasarımlardaki kutular içerisinde eskisinden daha da albenili.

Özel tasarım karton kutular ile sabunlarınızı dünyaya tanıtın

Sabun kutusu tasarımları genelde kişilerin ve markaların isteklerine göre tasarlanabilirken bazı özel standart formlarda da üretilebilmektedir. Özel Tasarım Kutu firmamız kapsamında kişilerin ve kurumların ihtiyaç ve beklentilerine uygun olarak kutular tasarlanmaktadır. Firmanızın ürünlerinin ve marka isminizin hemen hemen her yerde görünür olmasını sağlayan sabun kutusu tasarımları profesyonel tasarımcı ve matbaacı ekibimiz tarafından hayata kazandırılmaktadır.

Sabun kutusu çeşitleri nelerdir?

Sabun kutularının birçok farklı çeşidi vardır. Ancak yine de belli başlı kategorilerde ayırmak mümkündür. Sabun kutusu çeşitleri:

  • Hediyelik sabun kutuları
  • Kozmetik sabun kutuları
  • Özel tasarım sabun kutuları
  • İlaç sanayinde kullanılan sabun kutuları

Hediyelik sabun kutuları:

Eskiden insanların birbirlerine şık kutular içerisinde sabun hediye etmesi çok yaygın görülen bir davranış olmasa da günümüzde sıkça rastlanmaktadır. Renkli, kokulu, farklı desen ve formlarda tasarlanmış sabunlar ve sabun kutusu çeşitleri hem kendinizi hem de sevdiklerinizi sevindirmenin en etkili yollarından bir tanesi. Özel günler için de özel tasarım kutular oldukça dikkat çekmekte ve tercih edilmektedir.

Kozmetik sabun kutuları:

Doğal ve kimyasal maddeler bir arada kullanılarak üretilen ve kozmetik sınıfında yer alan sabunların satışları da genelde günümüzde karton kutular içerisinde yapılmaktadır. Bir markanın ya da bir butiğin markası, logosu ve ürün isimlerinin yer aldığı kutular özel isteklere göre de tasarlanabilmektedir. Ayrıca bu sınıftaki ürünler içerisinde satışı yapılan sabunların niteliği ve özelliklerine dair bilgi paylaşılmasını kolaylaştırıldığı için de sıkça tercih edilmektedir.

Markanızın ve/veya butiğinizin sabunlarının daha özenli bir şekilde müşterilerinize ulaşmasını istiyorsanız Özel Tasarım Kutu bünyesinde yer alan modellerimizi değerlendirebilirsiniz. Fiatlarımız ve ürün tasarımlarımız hakkında da detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Özel tasarım sabun kutuları:

Her ürün için olduğu gibi farklı türdeki sabunlar için de her türlü özel tasarım karton kutu geliştirilebilmektedir. Özel günlerde hatıralık, özel günlerde hediyelik olarak tasarlanan sabun kutuları tek bir sabun çeşidi için istenilen renk, desen ve farklı baskılarda da yapılabilmektedir. Burada esas olan sadece müşterilerin beklentisi ve firmaların ihtiyacıdır.

İlaç sanayiinde kullanılan sabun kutuları:

Kozmetik ve hediyelik eşya sektöründe olduğu kadar ilaç sanayiinde de sabunların önemli bir yeri vardır. Genellikle tedavi edici içeriklerle hazırlanan ve kozmetik sektöründe olmayan sabunların satışı için özel olarak geliştirilen yine marka ve firmaların kurumsal kimliklerine uygun kutular da mevcuttur. İlaç niteliğindeki sabun kutusu çeşitleri genellikle belirli bir form üzerinden üretiliyor olsa da bu alanda da birçok farklı çeşit bulmak mümkündür. Öncelikli olan ilk olarak marka ve firmaların ihtiyaç ve beklentileridir. Yine bu alanda yer alabilecek ve bazı sektörünün önde gelen firmaları tarafından geliştirilen bitkisel sabunlar için de sabun kutusu modelleri vardır.