Sticker modelleri tamamlayıcı reklam ürünleri kategorisinde dikkat çekmeye devam ediyor. Büyük markaların ve ünlü butiklerin reklamlarını daha iyi yapabilmek için faydalandıkları tamamlayıcı ürünlerden bir tanesi sticker adı verilen yapışkanlı etiket modelleridir.

Etiket ve sticker modelleri hemen hemen tüm sektörlerdeki markaların vazgeçilmezi durumda. Çünkü bu tip tamamlayıcı ürünler görünürlüğü ve saygınlığı kısa sürede yükseltebilecek özelliklere sahip ürünlerdir. Birçok firma ve küçük butik de bu özelliklerden ustalıkla yararlanarak kurumsal kimliklerini sağlamlaştırmaktadır. Bu durum da devamında firmaların daha kısa sürede tanınır hale gelmesini sağlar.

Farklı desen, renk ve ebatlarda ayarlanabilen sticker adı verilen bu yapışkanlı etiket ürünleri sayesinde sizler de ürünlerinizin ve markalarınızın tanıtımlarını daha etkili bir şekilde yapabilirsiniz.

Baskılı karton kutular ve baskılı stickerlar markanızın en önemli tamamlayıcı ürünleri

Önceki blog yazılarımızda da sıkça değindiğimiz gibi baskılı karton kutular, çantalar ve poşetler bir markanın tanınır ve saygın hale gelmesinde önemli rol oynamaktadır. Ancak sadece tasarım karton kutular ile beklenen beklentiyi karşılayabilmek ne yazık ki mümkün değil.

Bu sebeple tasarımlarını daha geniş kitlelere duyurmak isteyen firmalar ve butiklerin bazı tamamlayıcı ürünler de kullanması gerekiyor. Bu ürünlerin başında da baskılı sticker modelleri geliyor. Öncelikli olarak tamamlayıcı ürünlerin ne anlama geldiğinden bahsetmek de fayda olduğunu düşünüyoruz.

Yapışkanlı baskılı etiket modelleri markalara birçok alanda fayda sağlıyor

Reklam alanında sıkça kullanılan ve tamamlayıcı ürün denilen etiket, yapışkanlı baskılı etiket, karton etiket gibi ürünler bir markanın daha kurumsal görünmesini sağlar. Tek sağladıkları avantaj tabi ki de kurumsal görüntü değil. İmaj açısından büyük önem arz etmelerinin yanı sıra firmanın ürünlerinin ve marka isminin görünürlüğünün iki katına çıkmasını sağlarlar.

Buna bağlı olarak da bu tip ürünleri kullanan markaların tanınırlığı artar. Yapılan çeşitli bağımsız araştırmalara göre tamamlayıcı ürün kullanan firmaların satışlarında da önemli artışlar gözlemlenmektedir.

Baskılı sticker ve baskılı rulo etiket markanızı görünür kılsın

Matbaa ve profesyonel grafik tasarımcılığı sektöründe üretilen hemen hemen her ürün markaların saygınlığının ve görünürlüğünün artmasında çok önemli rol oynamaktadır. Dışarıdan bakıldığı zaman çoğu kere gereksiz ya da çok küçük ayrıntı olarak kabul edilen ürünler aslında çok daha önemlidir. Bu konuyu bir örnekle daha da açıklığa kavuşturabiliriz diye düşünüyoruz.

Ürünlerin müşteriye sunuluş tarzı ve ambalajı içeriği kadar önemlidir

Mesela internet üzerinden herhangi bir ürün sipariş ettiniz. Ürün elinize ulaştığınızda özenle paketlenmişti ve üzerinde markanın ismi, logosu sloganının yer aldığı bir baskılı sticker vardı. Buna ek olarak özel tasarım bir kutu içerisinde gelmişti. Bir de aldığınız ürünün kargo paketi üzerinde firmanın kendisine ait baskılı rulo etiket olduğunu düşünün.

Sticker çalışması örneği
Sticker çalışması örneği

Tüm bu özellikler ile farklı alanlarda markasının ismi, logosu ve sloganını farklı yerlere yerleştiren firma sizin ürünü olduğundan daha özenli algılamanızı sağlar. Aslında gerçekten de yukarıda bahsettiğimiz bu reklam açısından tamamlayıcı ürünler firmanın daha özenli olmasını sağlamaktadır. Hâlihazırdaki müşterilerin bu tip ürünler sayesinde elde tutulması sağlanır. Aynı zamanda sizin markanızla ilk kez karşılaşan insanların bu özenli tavır düzenli müşteriniz olma ihtimalini de yükseltir.

Baskılı etiketler ve stickerlar potansiyel müşterilerinize ulaşmanızda önemli bir yardımcı

Baskılı etiketler konusunda tüm bunlara ek olarak şunu da söylemek de fayda var. Aslında belki de markanızın tanınırlığının ve saygınlığının artmasındaki en önemli rol oynayan durum da budur. Evet, markanıza ait ürünlerden daha önce satın almayan tüketicilerin yani potansiyel müşterilerin satın alma motivasyonunu yükseltir. Potansiyel müşterilerinize ulaşmanızda önemli bir yardımcı olarak dikkatleri üzerine çeken bu ürünlerden sizler de faydalanabilirsiniz.

Markanız için en uygun giysi etiket modelleri ile tanışın

Firmamız bünyesinde bulunan profesyonel baskı ekibi ve profesyonel tasarımcı ekibi sayesinde sizler de işinizi bir üst noktaya taşıyabilirsiniz. Markanızın gelişmesi konusunda attığınız her bir reklam adımı size çok uzun vadede kar sağlayacaktır. Ayrıca yakın zaman içerisinde de müşterilerinizin artmasını sağlayacaktır. Bir de tam tersini düşünmek de fayda var.

Yine aynı örnek üzerinden gidecek olursak bir markadan ilk kez alışveriş yaptığınızı düşünün. Kargonuz evinize teslim edildi. Özenli ve orijinal bir kutusu mevcut değil. Herhangi bir giysi etiketi yok. Hiçbir tamamlayıcı ürün kullanmak tercih edilmemiş.

Baskılı etiket ve rulo etiket kullanımı sadık müşteri kitlesi oluşturmak konusunda önemli bir yardımcı

Baskılı etiket ya da baskılı rulo etiket gibi yan ürünlerle firma kendisini ve satışa sunduğu ürünü tamamla uğraşına girmemiş. Bu durumda da diğerinin tam tersini düşünmeniz son derece yüksek bir ihtimal. Firmanın belki de bir başka ürününü daha denemek istemeyebilirsiniz. Satın aldığınız üründen çok memnun kalsanız dahi belki de sadece daha özenli bir sunum gerçekleştirdiği için türevi başka bir markaya yönelebilirsiniz.

İşte, sizler de bir ürünü satışa sunarken ve onun tanıtımını yapmaya çalışırken tıpkı bir müşteri ya da potansiyel müşteri mantığıyla düşünmek zorundasınız. Ve tabi ki buna uygun bir şekilde hareket etmek durumundasınız. Sticker modelleri bu alanda büyük yardımcınız.

Eğer ki bu yönde bir gelişim kaydetmezseniz belki de harika ürünleriniz çok daha uzun bir müddet görünür hale gelmeyecek. Belki de yıllarca hayalini kurup zihninizde yaşattığınız dâhiyane fikirleriniz ve üretimleriniz hak ettiği karşılığı bulamayacak. Bu sebeple yapışkan etiket modellerini incelemeniz de fayda olduğunu düşünüyoruz.

Özel Tasarım Kutu bünyesinde herkese uygun üretimler mevcut

Eğer ki bu alandaki üretimlerinizi çeşitlendirmek ve zenginleştirmek istiyorsanız Özel Tasarım Kutu firmamız bünyesindeki ürünleri inceleyebilirsiniz. Eminiz ki, profesyonel ekibimizin üretimleri arasında mutlaka size göre ürünler de vardır. Ya da dilerseniz firmamız bünyesinde bulunan profesyonel tasarım ekibi sizin ve markanızın ihtiyaç ve beklentilerine uygun ürünler de tasarlayabilir. Daha önceden hiçbir yerde görmediğiniz, duymadığınız tasarım fikirlerini kendi ürünleriniz üzerinde görebilirsiniz.

Etiket baskı ürünleri her geçen gün gelişmeye ve yenilenmeye devam ediyor

Tasarımlarınızın niteliğini ve içeriğini açıklayan etiket baskı ürünleri günümüzün gelişen teknolojileriyle birlikte sürekli yenilenmeye devam ediyor. Bu durum da her geçen gün yeni bir ürünle karşılaşmamızı kaçınılmaz kılıyor. Bu sebeple trendleri inceleyip buna göre markanızın ihtiyaçlarını gözden geçirmeniz de büyük önem arz ediyor.

Sticker çalışmasına bir örnek
Sticker çalışmasına bir örnek

Bu türdeki ürünlerden dikkat çeken biri de karton kıyafet etiketi ürünleri. Kıyafetler üzerine asılan özel tasarım karton etiket sayesinde göz alıcı ve uzun vadede katkı sağlayıcı ürünler sunabilmeniz mümkün hale geliyor. Giysi etiketi yapan firmalar arasında yer alan firmamız ürünlerinizi daha göz alıcı hale getirebilmek için çeşitli alternatifler yer alıyor.

Hem özel tasarımlar hem de sipariş üzerine üretim yapan firmamızın bu ürünleri site adresimizden detaylıca inceleyebilirsiniz. Özel Tasarım Kutu firmamız bünyesinde sizin de ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılayacak ürünler bulmanız her zaman mümkün. İsterseniz ürünler hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için bize ulaşabilirsiniz.

Etiket baskı ve yapışkanlı etiket özellikle de sektöründe kendi adını yeni yeni duyurmaya ve kalıcı olmak konusunda kararlı olan butiklerin ve firmaların çok işine yarıyor. Bütün karton kutu, baskılı kutu, karton çanta ve poşet tasarımlarını tamamladıktan sonra bir de tamamlayıcı ürün kullanan firmalar kısa sürede başarı elde edebiliyor. Ürün geliştirdiğiniz sektörde henüz yeni olabilirsiniz. Bu alanda yaptığınız çalışmalar zamanla görünür hale gelecektir.

Kaliteli ürünler ve kaliteli tasarımlar ile sektörünüzdeki saygınlığınızı yükseltin

Kaliteli ürünler ve kaliteli, dikkat çekici, özenli tasarımlar her zaman algıda seçicilik yaratacaktır. Ancak günümüz şartlarında bir ürünün kalitesi ve içeriği kadar halka hangi şartlarda sunulduğu da bir o kadar önemli.

Özellikle de kıyafet etiket baskı ürünleri tasarımlarınızın reklamının uzun vadede yapılmasını sağlıyor.

Özellikle de kıyafet etiket baskı ürünleri tasarımlarınızın reklamının uzun vadede yapılmasını sağlıyor. Buna bağlı olarak da markanızın saygınlığının ve görünürlüğünün artmasını sağlıyor. Tüm bu şartları karşıladıktan sonra da haliyle satışlarınızın yükselmesi de beklenen ve tahmin edilebilir bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni ürünlerinizi içeriğine ve niteliğine en uygun şekilde ambalajlayıp paketleyemezseniz rakiplerinizden bir sıfır geride olursunuz. Bu da markanızın ve tasarım ürünlerinizin kısa sürede görünür olabilmesinin önündeki en büyük engellerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir.