Eğer ki yeni yıl için sevdiklerinize ve kendinize henüz hediye seçemediyseniz rengârenk ve sıcacık tutan çoraplar ve karton çorap kutuları imdadınıza yetişecektir.

Yıl içinde en çok alışveriş yapılan ve hediyeleşilen zamanlardan bir tanesi kuşkusuz ki yeni yıl arifesi ve yılbaşı gecesi. Bu dönemde özellikle de kış aylarına denk geldiği için insanlar daha çok mevsime uygun hediyeler alıp vermeyi seviyor. Eğer ki yeni yıl hediyelerinizi daha öncesinde ayarlamadıysanız ve kendinizi bu konuda çaresiz hissediyorsanız karton çorap kutuları ile birlikte sergilenen sıcacık çoraplar size yardımcı olacaktır.

Yeni yıl figürleri tasarım kutuların üzerinde sergileniyor

Çam ağacı, Noel baba, yıldız, kar tanesi figürlerinin ve özellikle de koyu kırmızı rengin yoğun olarak tercih edildiği bu dönemde sizler de kendinize karton kutu içinde farklı hediye alternatifleri üretebilirsiniz. Karton çorap kutuları bu alanda birçok farklı alternatif sunuyor. Farklı hediye alternatifleri denildiği zaman aklınıza birçok ürün gelse de son dakikacılar için çoraplar ve onların kutuları vazgeçilmez bir tercih.

Kişiye özel tasarlanabilen çorap saklama kutuları

Çorap saklama kutuları özellikle de tekstil alanında çeşitli gelişmeler sağlanmasıyla birlikte çok daha önemli bir hale geldi. Birçok türü ve alternatifi olan bu tipteki endüstriyel tasarımlar hem firmalara ve bir markaya özel üretebiliyor hem de kişiye özel tasarlanabiliyor. İşte, tam olarak bu nedenle de kişiye özel çok güzel hediye alternatifleri oluşturmak konusunda başarılı.

Çorap kutuları istek ve beklentilere uygun olarak tasarlanabiliyor

Kişilerin isimlerinin yazılabildiği ya da sevdikleri figürlerle renklendirilen çorap kutuları istek ve beklentiler doğrultusunda çok farklı şekillerde tasarlanabiliyor. Üstelik eğer ki bir çorap üreticisi ya da tasarımcısı iseniz firmanızın isminin kısa sürede görünür olması ve markanızın saygınlık kazanması için de çok iyi bir alternatif.

Dijitalleşen dünya son zamanlarda kişisel deneyim ve kişiye özel ürün tasarımı konusunda çağ atlamaya devam ediyor. Hemen hemen hayatımızın her alanına giren kişisel tasarım ürünleri özellikle de en sevilen hediye alternatifleri arasında yerini aldı. Bu nedenle çok sık bir şekilde tercih ediliyor.

Özel günlerinizin kurtarıcılarından bir tanesi de tasarım çorap kutuları

Sadece yeni yıl hediyesi olarak değil kişiye özel tasarım bir karton kutu içerisinde sunulan çorap tasarımlar tüm özel günler için iyi bir hediye örneği diyebiliriz. Özellikle de hediye seçimi konusunda sık sık kararsızlık yaşayanlar ve bu işi hep de son dakikaya bırakanlar için deyim yerindeyse bir kurtarıcı. Kurtarıcı ve aynı zamanda da tatmin edici bir hediye olan tasarım çorapları asıl çekici kılan özellikleri de tasarım kutuları.

Baskılı tasarım kutular hayatımızın her alanında karşımıza çıkıyor

Baskılı tasarım kutular dekorasyondan tekstile, kozmetik sanayiden matbaacılığa kadar birçok alanda kullanılıyor. Ürünlerin hem kısa sürede dikkat çekmesini sağlıyor hem de kişisel özel tasarımları sayesinde merak uyandırıyor.

Çorap kutuları da hem kişiye özel tasarlanabilen hem de marka bazında üretilebilen grafik ve matbaa sektörlerinin bir arada çalışarak meydana getirdiği ürünlerdir. Profesyonel grafik sanatçıları tarafından üretilen yaratıcı ve özgün tasarım kutular ayaklarımızı ısıtan çoraplarımızı da ele geçirmiş durumda.

Tamamen kişisel beklentilere uygun tasarlanabilen endüstriyel ürünler

Hem tasarımları hem de kutuları ile kendine hayran bırakan bu tarzdaki ürünlerin en büyük özelliği ise kişilerin zevklerine ve beklentilerine uygun olarak tasarlanabilmesi. Birçok ünlü markanın mağazasında gördüğünüze eminiz, çoraplar rengârenk ve markanın isminin yazılı olduğu kutular da çok değerli bir mücevher gibi sergilenir.

Fiyatları da genelde yüksektir. Bu ürünleri sıradan bir çorap olmaktan çıkaran sadece etiketleri değil tasarım ve ilgi çekici nitelikteki renkli ve desenli kutularıdır. Üstelik dekoratif kutular içerisinde sergilenen ürünler hediye etmek için daha uygundur.

Tasarım kutular hediyenin sunuluş tarzını zenginleştirir

Kutular hediye edilen kişinin gördüğü değeri ve önemi de gösterebilir diyebiliriz hatta. Bu sebeple eğer ki bir markadan çorap satın alıp hediye etmeyi düşünmeyenler hediye edeceği kişinin sevdiği bir ürünü satın alıp onu tasarım bir kutu içinde verebilir. Böylelikle hem hediyeye verilen değer artacaktır. Hem de bu seçim özensiz ve acele bir seçim olmaktan kurtulacaktır. Çorap kutularının birçok farklı türü bulunmaktadır. Kullanım alanlarına göre çorap kutusu modelleri de kısa bir şekilde değinilmeyi hak ediyor düşünüyoruz.

Renkli çorap kutusu tasarımları

İşte karşınızda çorap kutusu modelleri:

  • Tasarım çorap kutuları
  • Konsept çorap kutuları
  • Kendinden kapaklı çorap kutuları
  • Ayrı kapaklı çorap kutuları
  • Pencereli çorap kutuları
Tüm kutu türleri ve modellerini blogumuzdan inceleyebilirsiniz.

Tasarım çorap kutuları ve konsept çorap kutuları ile kullanım alanları

Tasarım çorap kutuları bu alanda en çok tercih edilen kutu modelleridir. Çünkü kişiye ve markalara özel tasarlanabilen ürünler tamamen yaratıcı zekâ ürünü oldukları için herhangi bir kısıtlamaya ve kalıba tabi tutulamaz.

Tabi ki tasarım ürünler de belli başlı katlama ve kesme teknikleri yapılır. Kabartma ve göçertme yöntemleri ve bıçak izi yöntemiyle hayata kazandırılan bu tasarımların katlanma ve iç hazne alanları tamamen yaratıcısının hayal gücüne bağlıdır.

Herhangi bir sınırlama ve kalıp gerektirmez. Özellikle de özel günlerde sevdiklerinize ve kendinize hediye etmek için seçtiğiniz çorapları paketlemek için bu tarzdaki tasarım ürünlerden fayda sağlayabilirsiniz.

Kendinden kapaklı çorap kutuları

Kendinden kapaklı çorap kutuları özellikle de markaların çoklu çorap satışlarında sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Tek bir kavram üzerinden üretilen çoraplar yine tasarımına uygun ve marka isminin de yer aldığı bir karton çorap kutusu içerisinde potansiyel müşteriye sunulur. Bu tip ürünlerin dekoratif kutuları bir ürün saklama kutusundan öte uzun süreli dekoratif ve saklama kutularıdır aynı zamanda. Bu nedenle bu ürünü satın alan kişiler kutuları da uzun süre kullanacaklarını hesaba katarak ürünü satın alırlar.

Çoklu ürün satışı yapılan tasarım çorap kutuları Sevgililer Günü için de ideal bir hediye

Bu arada size bir sır verelim özellikle de Sevgililer Günü’nde en çok tercih edilen hediyelerden bir tanesi de bu konsept kutulu çorap tasarımlarıdır. Hem karton kutuları hem de içerikleri özgün tasarımlar olduğu için birçok kişinin de ilgi alanına girmektedir. Bu konuya biraz daha açıklık getirmek için şu örneği verebiliriz. Mesela çeşitli meyve figürlerinin olduğu çorap tasarımlarının bulunduğu kutular da farklı ve rengârenk meyvelerden oluşur. Bu türdeki ürünler baskılı karton kutu modellerine en iyi örneklerden bir tanesi olarak da gösterilebilir.

Markanın ya da butiğin logosu ve sloganının da iliştirildiği bu tarzdaki tasarım kutular hem dayanıklı hem de kolay zarar görmeyen bir şekilde üretildiği için uzun süreli kullanım vaat eder. Bu da markanızın ismi ve sloganının uzun süre farklı yerlerde ve farklı şekillerde görünür olmasını sağlar. Elbette ki bu durum da ürünlerinizin satışında önemli bir rol oynayacaktır.

Ayrı kapaklı tasarım çorap kutuları

Kapaklı tasarım kutular da yine karton çorap kutusu alanında hatırı sayılır yeri olan bir modeldir. Bu model de kutu ve kapağı dayanıklı mukavvadan ayrı ayrı tasarlanabilir. Birbirini tamamlayan renk ve tasarımlarda olabileceği gibi kavramına uygun olarak farklı renk ve desenlerde de tasarlanabilir.

Tasarım çorap kutuları özel günlerde iyi bir hediye alternatifi oluşturuyor.

 Yine matbaa sektöründe sıklıkla kullanılan yöntemler ile geliştirilen bu modeller de hediye ürünler arasında yer alır. Özellikle de iş insanlarına hediye edilirken çok uygun bir tercih olabilir. Bunların türevi ürünler olarak da kravat kutularını örnek verebilmemiz mümkündür. Ayrı kapaklı tasarım çorap kutuları aramızda çok fazla yakınlık olmayan, hiyerarşik olarak bizden üstte olan insanlara hediye verilebilecek ürünler kategorisinde yer almaktadır. Çorap kutusu modelleri günümüzde alternatiflerini genişletmeye devam ediyor.

Karton çorap kutusu

Karton çorap kutuları modelleri

Pencereli çorap kutuları

Pencereli çorap kutuları özellikle de kurumsal firmaların çok fazla tercih ettiği bir modeldir. Yeni geliştirilen ürünler sayesinde potansiyel müşteriler hem ürünün içeriğini görebilir hem de deneme imkânı bulabilir. Bu tipte geliştirilen çorap kutuları üzerine yerleştirilen bir delik sayesinde kullanıcı ürünün dokusunu buradan inceleyebilmektedir. Ürünü satın almadan deneyimleme fırsata bulan potansiyel müşterinin de satın alma motivasyonunu yükseltir.