Karton Kutu ve kullanım alanları

Gıda ve kozmetik sanayiden, kargo ve paketlemeye kadar hayatımızın her alanında yer bulan karton kutu ve karton kutu modelleri temel olarak saklama ve taşımada kullanılır. Ancak günümüzde karton kutuların kullanım alanları çok daha genişlemiştir.

Asıl amacı mal ve bazı ürünleri amacına uygun bir şekilde muhafaza ederek taşıma alanında kullanılan karton kutular endüstriyel tasarım ürünleridir. Bu sektörde çalışan profesyonel kişiler genellikle karton kutu ifadesini kullanmaktadır. Özellikle bazı kargo ve taşımacılık sektöründe kullanılan karton ve mukavva ifadeleri herhangi bir ürüne karşılık gelmediği için bu ifade kullanılmaz.

Karton kutular hayatımızın her alanında en büyük yardımcılarımız

Karton kutu kullanım alanları eskiden daha çok saklama ve taşıma alanlarında kullanılmasına karşın günümüzde dekoratif ve mimari alanında da pek sık karşımıza çıkabilmektedir.

Özellikle de dekoratif kutular hem işlevsel özellikleri hem de ortamlara kattığı çeşitli renk ve estetik görüntüden dolayı süsleme alanlarında da kolaylıkla kullanılabilmektedir. Kartondan üretilen endüstriyel ve dekoratif kutular geri dönüştürülebildiği için de doğa dostudur. Bu sebeple de benzeri ürünlere göre daha sağlıklıdır ve daha çok tercih edilir.

Kargo ve paketleme sektörünün vazgeçilmezi karton kutular

Kutu kelime anlamı olarak düz bir tabanı ve genellikle kapağı bulunan, küp ya da dikdörtgen prizması şeklinde üretilen saklama ve muhafaza etme amaçlı üretilen kaplardır. Karton kutular temel olarak kapaklı kutu ve kendinden kapaklı kutu olarak ikiye ayrılır.

Kargo, taşımacılık ve paketleme sektöründe kullanımı yaygın olan karton kutular genellikle kendinden kapaklı olarak üretilir. Karton kutunun üzerinde bulunan birkaç farklı açıdan kesilen kapak hem kolay bir şekilde paketlenmesini hem de daha kolay bir şekilde taşınabilmesini sağlar. Bu özelliklerinden dolayı kargo ve taşımacılık sektöründe öncelikli olarak karton kutular kendinden kapaklı ve paketlemeye uygun bir şekilde dizayn edilir.

Farklı kutu modelleri hayatımızın her alanında kolaylık sağlıyor

Hayatımızın hemen hemen her alanında pek sık kullanılan kutu modelleri gündelik kullanımda olduğu gibi birçok farklı sektörde de kendine yer bulabilmektedir. Günlük hayatımızda birçok nesneyi ve farklı geometrik şekillerdeki ürünleri temsil ettiği ve benzerlik gösterdiği için kutu olarak adlandırılır. Ancak endüstriyel ve tasarım alanında üretilen kutuların kendine ha bir yapısı ve birçok farklı kullanımı vardır.

En çok gıda ve taşımacılık sektöründe karşımıza çıkan kutular farklı boy ve ebatlarda üretilir. Taşınacak eşyanın boyutlarına ve ürünlerin özelliklerine göre özel olarak tasarlanabilmektedir.

Kullanılacağı sektörün amaçlarına ve ihtiyaçlarına uygun olarak üretilen fabrikasyon prefabrik üretimlerin yanı sıra dekoratif amaçlarla kullanılan ürünler de vardır.

Ev tekstilinde de kendisine geniş bir yer bulan karton kutuların en yaygın kullanıldığı alanlardan bir tanesi ev içi düzenleme ve kıyafet saklama alanlarıdır. Tekstil sektöründe de kullanılan karton kutular karşımıza kumaş saklama kutuları formatında da çok sık çıkmaktadır.

Kutu modelleri ve çeşitleri ihtiyaçlara uygun bir şekilde tasarlanıyor

Kutu modelleri ve çeşitleri kişilerin ya da markaların temel ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak şekilde birçok farklı ebat, renk, desen ve özelliklerde üretilebilir.

Özellikle de kozmetik sektöründe ürünlerin saklanması ve pazarlanması açısından çok önemli bir yere sahiptir. Potansiyel müşteriler daha önceden hiç deneyimlemedikleri bir ürünü satın alma davranışı göstermeden önce ürünün özelliklerini ve içeriğini öğrenmek için kutuları inceleme gerekliliği duyar.

Kutu siparişi ile markanızın saygınlığını ve satışlarınızı artırmanız mümkün

Kutular üzerinde ürünün logosu, sloganı gibi markayı tanıtacak ibarelerin yer almasının yanı sıra satışı yapılan ürünün genel ihtivası hakkında da bilgi verilir. Bu konuda gıda sektöründen örnek vermek akıllıca olacaktır. Daha önceden hiç kullanmadığı bir ürünü deneyimlemeye karar veren bir müşteri markete girdiği zaman öncelikli olarak ürünlerin kutuları ile karşılaşır.

Kutulu ürünlerde en önemli marka tanıtım alanlarından bir tanesi de ürünlerin saklandığı ve taşınmasını kolaylaştıran kutularını görür. Ürünün içeriğine uygun olarak dizayn edilmiş bir paketlemesinin olması ya da içeriğine uygun olarak dizayn edilmiş bir kutu içinde satışının yapılması her zaman satışlarında olumlu yönde değişiklik meydana getirmektedir.

Bu nedenle yeni bir ürün satışa çıkartmayı düşünen firmalar reklam bütçelerinde kutu, paket ve ambalaj tasarımları için önemli bir bütçe ayırmalıdır.

Nitelikli kutu tasarımları markanızın her yerde görünür olmasını sağlıyor

Markanızın hemen hemen her yerde görünür olmasını sağlayan bu tip tamamlayıcı ürünler aynı zamanda satışlarınızda da önemli bir rol oynar.

Yapılan araştırmalar bazı ürünlerin sadece ambalaj ve kutu tasarımı değişikliği ile satışlarının arttığını ve bu şekilde marka imajının yenilendiği yönündedir.

Logolu karton kutu
İhtiyacınız olan ucuz desenli karton kutu, şişe kutuları, oluklu karton kutu, pencereli kutular ve daha bir çok çeşit ile yanınızdayız.

Bu bilgiler doğrultusunda sizler de markanızın görünürlüğünü yükseltmek ve satış oranlarında olumlu yönde bir değişiklik sağlamak istiyorsanız firmamızın kutu satışı alanında bilgi alabilirsiniz. Yepyeni ve orijinal tasarımlar ile hayallerinizdeki gibi markanızın ürünlerini yansıtabilir ve genel olarak olumlu değerler kazanabilirsiniz.

Kutu fiyatları ve paketleme, ambalaj fiyatları konusunda her türlü bilgi ve desteği firmamız bünyesinde edinebilirsiniz. Var olan ürünlerimiz hakkında bilgi alabileceğiniz gibi orijinal ürün tasarımı konusunda da sipariş verebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kutu siparişi vermeden önce firmamız bünyesinde yer alan profesyonel grafik tasarım ekibinden bilgi alabilir ve çalışmalarınızla tasarımlarınızın doğru orantılı olmasını sağlayabilirsiniz. Satışı yapılan ürünün içeriğine uygun olarak geliştirilen paketleme çalışmaları sayesinde markanıza katma değer sağlamanız kaçınılmaz olacaktır.

Her ihtiyaca uygun tasarlanan büyük ve kapaklı kutular ile her şey daha kolay

İhtiyaçlarınıza göre geliştirilen büyük kutu tasarımlarımızla da firmanızın bilinirliğini artırabilirsiniz.

Özellikle çanta, ayakkabı ya da benzeri tekstil ürünleri satışı yamakta olduğunuz bir butik sahibi iseniz sizler için geliştirdiğiniz büyük ve kapaklı kutu tasarımlarınız doğru bir tercih olacaktır. Her zevke ve her bütçeye göre tasarlanabilen bu tarz amaçlara hizmet eden kutu modellerimiz markanızın logosu ve sloganıyla birlikte geliştirilebilir.

Dilerseniz geliştirilen ve kolay dönüştürülen kâğıt malzemeden üretilen ürünlerimiz ile doğa dostu ürünlere de sahip olabilirsiniz. Müşterilerinize böyle bir hizmet ve böyle bir ayrıcalık sunmanız markanızın prestiji bakımından çok önemlidir.

Dekoratif kutular ile yaşam alanlarınıza renk ve şıklık katmaya ne dersiniz?

Biliyorsunuz ki günümüzde kutular sadece saklama ve muhafaza etme amaçlarıyla kullanılmıyor. Aynı zamanda ev, mutfak, banyo, balkon ve bahçelerde rahatlıkla dekoratif amaçlarla da kullanılabiliyor. Banyolarınızda yer alan çamaşır sepetleri, mutfaklarınızda yer alan erzak saklama sepetlerini şık dekoratif kutular ile değiştirerek bulunduğunuz ortama şıklık katabilmeniz mümkün.

Tüm tasarım karton kutu modellerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Dekorasyon zevkinize göre dizayn edilen e dilediğiniz ölçülerde kolaylıkla hazırlanabilen bu tip kutular sayesinde çok fazla masrafa girmeden sadece küçük dokunuşlar ile evinizde büyük değişimlere imza atabilirsiniz.

Kendinizi ve sevdiklerinizi mutlu etmenin en kolay yolu hediyelik kutu modelleri

Özellikle de ev içinde kullanılan renkli ve desenli kutular sayesinde sıkıcı ve renksiz mekânları yepyeni birer yaşam alanına dönüştürebilmeniz çok kolay. Firmamız bünyesinde bulunan hediyelik kutu modelleri ile hem kendinizi hem de sevdiklerinizi sevindirebilirsiniz.

Sadece ufak dokunuşlar bazen çok büyük bir mekânı bile çok fazla değiştirmeye yetecektir. Sadece sizin hayal gücünüze ve ihtiyaçlarınıza bağlı. Profesyonel ekibimiz tarafından geliştirilen birbirinden farklı boy ve özelliklerdeki tasarım kutularımız sayesinde mekânlarınıza estetik bir şıklık katmak artık çok daha kolay.

Dekoratif kutu yapımını öğrenin ve mekânlarına şıklık katın

Dekoratif kutu yapımı da tıpkı diğer endüstriyel kutular gibi bıçak izi ve katlama tekniği ile yapılır. Diğer standart kutulardan tek farkı ise tasarım odaklı ürünler olmalarıdır.

Dilediğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz renk ve desenlerde üstün teknoloji baskı teknikleri ile hazırlanabilir. Bu tip ürünler firmamız bünyesinde de satışa sunulmaktadır.

Firmamız bünyesindeki özel tasarım kutu modellerinden sipariş verebileceğiniz gibi sıradan bir kutuyu sizler de ufak dokunuşlar ile bir dekorasyon eşyası formatında yeniden değerlendirebilirsiniz. Her şey tamamen hayal gücünüze kalmış.